Scammeři mají stále dokonalejší nástroje pro sbírání dat

Vše se časem vyvíjí a bohužel to platí i pro internetový underground. Třeba takoví online scammeři dnes mají pokročilé nástroje, které hledají informace na veřejných sociálních sítích, ale i z dalších nečekaných zdrojů.
reklama

Podobně pokročilé nástroje slouží k jedinému – vypracovat detailní profil napadeného jednotlivce. Nástroj sbírá kousky informací roztroušené po sociálních sítích, ve fórech, blozích apod. a ve finále nabídne scammerovi vysoce precizní uživatelský profil zneužitelný k tzv. „spear-phishingu“. Tím máme na mysli především cílené scammy proti uživatelům i firmám.

Nejnovější specializované produkty podobného typu jsou natolik pokročilé, že dokonce umí i určovat reálné „offline“ vztahy mezi lidmi, umí osobám přiřadit více IP adres či je spojit s určitými dokumenty na internetu. Samozřejmostí je studium slovníku dotyčného a vzorců chování – třeba když vyhledáváte často pracovní místa, usoudí z toho aplikace, že výpověď je na cestě...

Zdroj: ComputerWorld

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru