Samsung Wave S8500 uveden aneb Bada OS v akci

O faktu, že společnost Samsung chystá nový mobilní operační systém, se ví již nějaký ten měsíc. Ovšem teprve až dnes se uživatelům dostává do rukou cosi hmatatelnějšího - první model na něm běžící jménem Samsung Wave S8500.
reklama

Společnost Samsung oznámila svůj první Bada OS mobil na akci Mobile World Congress. Wave je štíhlý dotekový smartphone, jenž se pyšní 1 GHz procesorem (značky Samsung přirozeně), dále Super AMOLED displejem (3,3" úhlopříčka a 800 x 480 pixelů rozlišení) a schopností pracovat s multimédii až do rozlišení 720p.

Samsung Wave S8500 uveden aneb Bada OS v akci

Zdaleka nejzajímavější novinkou v souvislosti s uvedením je pro nás samozřejmě právě tento nový OS. Mimochodem, "Bada" znamená korejsky "oceán". Prozatím se jedná o platformu používanou pouze Samsungem, jež staví na jeho již existujícím "feature-phone OS", k němuž přidává mnohá nová API poplatná modernímu vývoji a funkcím.

Zdroj: PC Mag

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru