S Bingem jsou uživatelé spokojenější než s Googlem

Podle nového průzkumu jsou lidé mnohem spokojenější s hledáním na Bingu, než na Googlu.
reklama

Bing v prosinci 2010 dosáhl mezi nejznámějšími vyhledávači nejvyšší míry spokojenosti mezi americkými uživateli: 81.68%. Vyplývá to z nové analýzy společnosti Experian Hitwise. Nejpopulárnější vyhledávač na světě, Google, naopak získal pouze 65%. Míra spokojenosti je v analýze definována jako stav, kdy uživatel klikne na webovou stránku, jež se mu zobrazí v hledání, místo toho aby upravil klíčové slovo a hledal znovu. Je záhodno dodat, že Bing i Google často nabídnou odpověď přímo ve výsledcích hledání, aniž by musel uživatel na odkaz klikat. Tato hledání však podle Experian Hitwise čítají jen cca 25% z celku.

Podíl míry nespokojenosti podle výsledků analýzy ukazuje, jak moc musí oba vyhledávače ještě pracovat na svých algoritmech, aby uživatelé byli s výsledky spokojeni. A to je mimochodem i jeden z důvodů, proč Bing vůbec znikl - při jeho spouštění Microsoft prohlásil, že Bing je zde proto, že hledání není tak dokonalé, jak by být mohlo. Co se míry spokojenosti týče, umístil se Google podle Experian Hitwise až na třetím místě - hned za Bingem totiž s 81.47% mírou úspěšnosti stojí Yahoo.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Komentáře

návštěvník

Mě na vyhledávání hlavně vadí výsledky odkazující na "odkazníky" a jiné jim podobné stránky vlastně neobsahující nic než reklamu a spousty dalších pro mě bezcených odkazů.

Poslední dobou je jich ve výsledcích google stále více a v situacích, když hledám něco netypického je docela práce dostat se k potřebným informacím i bez nich, mě silně obtažují.

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru