Rusko zpřísňuje registrace domén .ru

V rámci snahy zredukovat podvody a nežádoucí obsah v domácích internetových vodách se organizace spravující registrace domén .ru rozhodla zpřísnit pravidla pro jejich přidělování.
reklama

Počínaje 1. dubnem bude platit, že každý, kdo si bude chtít zaregistrovat doménu končící .ru, bude muset předložit také kopii pasu, popřípadě (pokud jde o business) legální registrační dokumenty. Aktuálně platí, že domény si může registrovat kdokoliv a bez ověření, což nahrává scammerům i jiným nekalým aktivitám.

Dle Olgy Jermakovové (manažerka mezinárodních projektů v IT sféře) tyto změny pomohou Rusku srovnat svoje pravidla s těmi často používanými v zahraničí a taktéž naznačila, že Rusko samozřejmě usiluje o „čisté domácí vody“ v doménách .ru: „Nepotřebujeme negativně působící obsah, za kterým typicky stojí neznámé osoby.“

Zdroj: Computerworld

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru