Roztomilý 5" netbook Sharp PC-Z1 s ARM jádrem a Ubuntu

ASUS a jemu podobní sice procesorům řady ARM nijak přehnaně neholdují, na druhu stranu, takový Sharp je má docela rád. Důkazem toho je i uvedení nového ARM netbooku s Ubuntu.
reklama

Ačkoliv již samy netbooky jsou velmi drobné, Sharp PC-Z1 je ještě miniaturnější. Jeho rozměry 161,4 x 108,7 x 19,7-24,8 mm bychom označili za hranici použitelnosti. Váha je zato velice příjemná: Jen 409 g Rozlišení je tradičních 1024 x 600 pixelů. Konektivita je možná skrze Wi-Fi (b/g) nebo USB 2.0 porty (mini a normal). Displej je dotekový (stylus se skrývá uvnitř).

Sharp PC-Z1

Sharp PC-Z1

Novinka dále disponuje optickým odezíračem, který funguje jako trackpad. Jako operační systém zde najdeme Sharpem lehce upravenou verzi Ubuntu 9.0.4, samozřejmě pro ARM. Použitý model Freescale i.MX51 tepe pravděpodobně na 800 MHz. Paměti RAM tu najdeme 512 MB a 4 GB flashe, z níž jsou uživateli k dispozici 2 GB na data. Mezi přibundlovanými aplikacemi najdeme Firefox, Thunderbird, OpenOffice, Adobe Flash Lite a podobné kousky. Výdrž má dosáhnout 10 h.

Zdroj: Register Hardware

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru