Rovio koupilo herní divizi Futuremarku, pracuje se na univerzálním 3DMarku

Společnost Rovio dnes oznámila akvizici Futuremark Games Studio, herní divizi známého výrobce benchmarků Futuremark.
reklama

Šéf Futuremarku k tomu řekl, že jeho společnost nyní pracuje na verzi 3DMarku, která bude kompatibilní s různými platformami. Aplikace by tam měla umožnit porovnávat výkon napříč různými systémy. Rovio oznámilo koupi FGS jen nedlouho poté, co společnost oslavila 10 milionů stažení Angry Birds in Space během prvních tří dnů od vydání. Společnost také zveřejnila, že hráči v současné době stráví hraním Angry Birds celkem pět milionů hodin denně. Jelikož jsou Rovio i Futuremark soukromými společnostmi, není jasné, kolik FGS stálo.

Obě společnosti se k transakci odmítly vyjádřit. Koupě FGS je zatím druhou akvizicí Rovia - před tím tvůrci Angry Birds koupili Kombo Animation Studio. Podle komentátorů Rovio provedlo jak první, tak i druhou akvizici především kvůli talentům, které v obou společnostech pracovaly. V posledních měsících se také začalo spekulovat o tom, že Rovio půjde na burzu. Společnost má nyní hodnotu okolo 1.2 miliardy dolarů, ještě v roce 2010 to bylo 900 milionů.

Zdroj: Techspot
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru