Rok 2010 bude rokem Micro USB...

V rámci celkového směřování k redukci množství elektronického odpadu a zvýšení interoperability podepsalo 10 výrobců mobilních telefonů a smartphonů European Commission Memorandum of Understanding, v němž je uvedeno, že nížepodepsaní nadále berou za závazný od roku 2010 jako jediný datový i dobíjecí standard kabel Micro USB.
reklama

Součástí "Společenstva Kabelu" je Apple, LG, Motorola, NEC, Nokia, Qualcomm, Research in Motion, Samsung, Sony Ericsson a Texas Instruments, z nichž jsou mimochodem někteří zároveň i členy OMTP Fóra, jež se na podobném kroku dohodlo již v únoru.

V praxi to znamená samozřejmě především to, že se již nebudou opakovat situace toho typu, kdy kupříkladu člověku přecházejícímu postupně mezi Siemensy S35 - S45 - S55 - S65 zůstalo několik různých datových kabelů a nabíječek. Jen ještě tiše doufáme, že podobné vyhlášení brzy postihne i stovky a tisíce typů akumulátorů...

Zdroj: Betanews.com

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru