RIM: vývojáři vložili 15 000 aplikací pro BlackBerry 10 za dva dny

Podle nového vyjádření společnosti RIM vývojáři o víkendu zaregistrovali patnáct tisíc aplikací určených pro nový operační systém BlackBerry 10.
reklama

Kanadské společnosti Research in Motion se v minulosti příliš nedařilo lákat vývojáře, aby vyvíjeli pro její mobilní platformu aplikace a to ani navzdory tomu, že App World je druhým nejvýnosnějším obchodem s mobilními aplikacemi hned po tom od Apple. To by se však mělo změnit s příchodem BlackBerry 10. RIM vývojářům v současné době nabízí až 100 dolarů za každou schválenou aplikaci a bezplatné poskytnutí zařízení s BB10. Kanadská firma se zaměřuje především na vývojáře, kteří pracují i na jiných platformách, zvláště na Androidu. A je třeba říci, že se jí tento přístup vyplácí.

Podle RIM vývojáři v rámci virtuálního komunitního setkání Port-A-Thon za necelé dva dny přihlásili 15 000 aplikací pro BB10. Vypadá to tak, že RIM bude mít dostatek aplikací ještě před vydáním svého nového operačního systému, na druhou stranu kvantita se vždy nemusí rovnat kvalitě. Není zatím jasné, kolik z těchto 15 000 aplikací tvoří pouze méně kvalitní programy a za kolika stojí renomovaná studia. Zatím se ví pouze to, že při vydání BB10 budou dostupné aplikace od Twitteru, Facebooku, Foursquare, LinkedIn a Googlu. BB10 bude vydán 30. ledna.

 

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru