RIM vydal BlackBerry Messenger 6

Výrobce oblíbených smartphonů BlackBerry, kanadská společnosti RIM, včera ve svém BlackBerry App Worldu zpřístupnil novou verzi služby Messenger.

Reklama

Messenger 6 umí spolupracovat s dalšími aplikacemi jako je FourSquare a Wikitude, díky čemuž mohou uživatelé těchto aplikací mezi sebou komunikovat. Každý uživatel se navíc nyní může podívat, jaké aplikace používají jeho přátelé. “BlackBerry Messenger 6 značí počátek nové éry, kdy uživatelé telefonů BlackBerry spolu budou moci komunikovat zcela novými způsoby,” řekl Alistair Mitchell z RIM. “Jde také o velkou příležitost pro vývojáře, kteří mohou těchto nových možností využít.”

K využití nových funkcí si nejprve budete muset nainstalovat BlackBerry Messenger 6 a váš smartphone musí běžet na OS 4.5 nebo vyšším. Na kompletní seznam aplikací, které umějí spolupracovat s BBM6 se můžete podívat zde. BBM6 je velmi podobný službě iMessage, kterou Apple plánuje integrovat do svého operačního systému iOS 5. iMessage bude fungovat přes 3G nebo Wi-Fi a bude sloužit jako alternativa k tradičním SMS zprávám.

Zdroj: Techspot

Reklama

Přidat komentář