RIM vydal BlackBerry Messenger 6

Výrobce oblíbených smartphonů BlackBerry, kanadská společnosti RIM, včera ve svém BlackBerry App Worldu zpřístupnil novou verzi služby Messenger.
reklama

Messenger 6 umí spolupracovat s dalšími aplikacemi jako je FourSquare a Wikitude, díky čemuž mohou uživatelé těchto aplikací mezi sebou komunikovat. Každý uživatel se navíc nyní může podívat, jaké aplikace používají jeho přátelé. "BlackBerry Messenger 6 značí počátek nové éry, kdy uživatelé telefonů BlackBerry spolu budou moci komunikovat zcela novými způsoby," řekl Alistair Mitchell z RIM. "Jde také o velkou příležitost pro vývojáře, kteří mohou těchto nových možností využít."

K využití nových funkcí si nejprve budete muset nainstalovat BlackBerry Messenger 6 a váš smartphone musí běžet na OS 4.5 nebo vyšším. Na kompletní seznam aplikací, které umějí spolupracovat s BBM6 se můžete podívat zde. BBM6 je velmi podobný službě iMessage, kterou Apple plánuje integrovat do svého operačního systému iOS 5. iMessage bude fungovat přes 3G nebo Wi-Fi a bude sloužit jako alternativa k tradičním SMS zprávám.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru