RIM vydal aplikaci BlackBerry Mobile Fusion pro správu mobilů s iOS a Androidem

Společnost RIM dostála svému slibu, že se bude opět o něco více zaměřovat na své tradiční korporátní uživatele, a vydal dnes nový software s názvem BlackBerry Mobile Fusion.
reklama

BlackBerry Mobile Fusion umožňuje společnostem spravovat zařízení s operačními systémy iOS a Android pomocí těch samých serverů, které jsou používány pro smarpthony BlackBerry a tablet Playbook. Mezi tuto správu zařízení patří například přistupování k jejich e-mailu, kalendáři, vytváření skupin, vytváření bezpečnostní politiky, manipulace se ztracenými telefony nebo kontrola roamingu. Research In Motion nabízí k vyzkoušení služby 60denní zkušební dobu, poté si bude uživatel muset koupit licenci Client Access za 99 dolarů na uživatele a platit poplatek 4 dolary na uživatele měsíčně, velké společnosti se mohou dohodnout na slevě.

Vydání BlackBerry Mobile Fusion ukazuje, jak to má RIM na současném firemním trhu těžké. I když zde tato kanadská společnost má stále silnou pozici především u větších organizací kvůli dobrému zabezpečení BlackBerry, mnoho uživatelů v posledních letech přešlo na Android a iOS. V důsledku toho stoupá poptávka po Exchange ActiveSync od Microsoftu a dalších synchronizačních nástrojích pro smíšené prostředí operačních systémů. Mobile Fusion je tak odpovědí RIM na realitu. Nedávno se objevila také spekulace, že RIM zvažuje vydat služby jako BlackBerry Messenger pro konkurenční OS.

Zdroj: Techspot
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Komentáře

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru