RIM dá vývojářům prototyp BlackBerry 10

Společnost Research In Motion má v plánu rozdat vývojářům prototyp zařízení BlackBerry 10, což by jim mělo pomoci ve vytváření aplikací pro její nový operační systém.
reklama

Kanadská společnost zdůraznila, že nejde o komerční zařízení s BlackBerry 10, jelikož takové bude vydáno až později v tomto roce. Tento prototyp je určen výhradně pro vývojáře. "Nejde o finální hardware ani OS - je to zařízení, které má vývojářům pomoci začít s vytvářením aplikací," uvedl Alex Kinsella z RIM. Research In Motion má již delší dobu problém obstát v konkurenci s Androidem a iOS, platforma od RIM totiž mimo jiné nabízí ve srovnání s těmito dvěma giganty jen málo aplikací.

To všechno by mělo změnit BlackBerry 10. Bezplatné prototypy zařízení s názvem BlackBerry 10 Dev Alpha dostanou vývojáři, kteří se zúčastní každoroční konference BlackBerry World, jež se bude na počátku května konat ve floridském Orlandu.

Zdroj: Reuters
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru