RIM BlackBerry rozšiřuje vývoj aplikací i mezi web developery

Vývojáři pro mobilní platformu BlackBerry nejsou již více limitováni na Javu, jelikož nová verze Widget SDK podporuje i webové technologie jako je HTML, CSS a JavaScript.
reklama

Pokud chtěl dříve někdo vyvíjet pro v zahraničí poměrně populární komunikátory od Research In Motion (RIM) jménem BlackBerry, byl až doposud omezen na programovací jazyk Java. Nejnovější beta-verze vývojářského SDK jménem Widget SDK ovšem bude obsahovat i podporu technologií a jazyků známých především tvůrcům webů.

Konkrétně se jedná o HTML, CSS a JavaScript, dále nástroj do příkazové řádky schopný převést webovou aplikaci do Javy a samozřejmě i simulátor zařízení pro pořádné otestování před nasazením do praxe. Krok je to ze strany RIMu poměrně pochopitelný a to nejen v období ekonomické krize.

Zdroj: InfoWorld

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru