Reklamy od Googlu a Microsoftu obsahovaly červy

Reklamní platformy Googlu a Microsoftu podle všeho doplatily na nepozornost svých správců a byly nachytány počítačovými piráty.
reklama

Platformy DoubleClick a MSN Ads totiž podle nového zjištění zobrazovaly nebezpečné bannery, které útočily na počítače uživatelů. Aby toho počítačoví piráti dosáhli, stačilo málo - vytvoření webové stránky ADShufffle.com, která se velmi podobá ADShuffle.com (jedna z největších firem, která se zabývá reklamou). "Na uživatele webových stránek, které zobrazují reklamu od DoubleClicku a rad.msn.com čekaly nebezpečné bannery, které dodává ADShufffle.com (všimněte si třech "f"). Na počítače uživatelů byly nainstalovány nebezpečné kódy, aniž by uživatel musel na cokoli kliknout," oznámil Wayne Huang z bezpečnostní firmy Armorize, která útok jako první zachytila.

O stažení nebezpečného kódu do počítače se postaral JavaScript, který byl spuštěn, jakmile uživatelé vstoupili na stránku. Mluvčí Googlu ujistil, že nebezpečné bannery se objevily jen v několika případech a již se nevyskytují. Microsoft celou věc nekomentoval.

Zdroj: DailyTech

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru