Reklamy od Googlu a Microsoftu obsahovaly červy

Reklamní platformy Googlu a Microsoftu podle všeho doplatily na nepozornost svých správců a byly nachytány počítačovými piráty.

Reklama

Platformy DoubleClick a MSN Ads totiž podle nového zjištění zobrazovaly nebezpečné bannery, které útočily na počítače uživatelů. Aby toho počítačoví piráti dosáhli, stačilo málo - vytvoření webové stránky ADShufffle.com, která se velmi podobá ADShuffle.com (jedna z největších firem, která se zabývá reklamou). “Na uživatele webových stránek, které zobrazují reklamu od DoubleClicku a rad.msn.com čekaly nebezpečné bannery, které dodává ADShufffle.com (všimněte si třech “f”). Na počítače uživatelů byly nainstalovány nebezpečné kódy, aniž by uživatel musel na cokoli kliknout,” oznámil Wayne Huang z bezpečnostní firmy Armorize, která útok jako první zachytila.

O stažení nebezpečného kódu do počítače se postaral JavaScript, který byl spuštěn, jakmile uživatelé vstoupili na stránku. Mluvčí Googlu ujistil, že nebezpečné bannery se objevily jen v několika případech a již se nevyskytují. Microsoft celou věc nekomentoval.

Zdroj: DailyTech

Reklama

Přidat komentář