RC CCK 2 a Views 2, čtyři opravy pro moduly Drupalu

S prvním prázdninovým měsícem přišla také dobrá zpráva pro fanoušky redakčního systému Drupal. Důležité moduly CCK 2, Views 2 a Organic Groups jsou již ve verzích Release Candidate pro Drupal 6. Zároveň se objevilo několik chyb.
reklama

Jak určitě víte, moduly CCK, Views a Organic Groups jsou téměř nezbytné pro sestavení složitějšího webu, než je pouze blog s výpisem příspěvků. Nedostupnost dvojkových řad těchto modulů, které by byly kompatibilní s Drupalem 6, dlouho bránila v jeho nasazení u větších webových projektů.

Objevily se však některé problémy, které mohou bránit v přechodu ze starších verzí Views a CCK. Problém je přímo v jádře Drupalu a bude odstraněn s novou verzí Drupal 6.3.

Novinky ve Views 2 a CCK 2

  • Každé view teď může mít více bloků, stránek a RSS feedů
  • Stránkování a filtry s podporou AJAXu
  • RSS výstupy pro komentáře
  • Lepší podpora témat vzhledu
  • Vylepšení administrace Views

Podrobnější informace najdete v oznámení Views 2, CCK 2, and Organic Groups Release Candidates now available for Drupal 6!.

Chyby v modulech

Začátkem července se také objevila čtyři chybová hlášení. Kritické až vysoce kritické chyby postihují čtyři doplňkové moduly pro Drupal. Jde o XSS, SQL injektáž a získání vyššího stupně přístupových práv. Zde jsou odkazy na stránky ke stažení opravených verzí modulů:

 

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru