RC CCK 2 a Views 2, čtyři opravy pro moduly Drupalu

S prvním prázdninovým měsícem přišla také dobrá zpráva pro fanoušky redakčního systému Drupal. Důležité moduly CCK 2, Views 2 a Organic Groups jsou již ve verzích Release Candidate pro Drupal 6. Zároveň se objevilo několik chyb.

Reklama

Jak určitě víte, moduly CCK, Views a Organic Groups jsou téměř nezbytné pro sestavení složitějšího webu, než je pouze blog s výpisem příspěvků. Nedostupnost dvojkových řad těchto modulů, které by byly kompatibilní s Drupalem 6, dlouho bránila v jeho nasazení u větších webových projektů.

Objevily se však některé problémy, které mohou bránit v přechodu ze starších verzí Views a CCK. Problém je přímo v jádře Drupalu a bude odstraněn s novou verzí Drupal 6.3.

Novinky ve Views 2 a CCK 2

  • Každé view teď může mít více bloků, stránek a RSS feedů
  • Stránkování a filtry s podporou AJAXu
  • RSS výstupy pro komentáře
  • Lepší podpora témat vzhledu
  • Vylepšení administrace Views

Podrobnější informace najdete v oznámení Views 2, CCK 2, and Organic Groups Release Candidates now available for Drupal 6!.

Chyby v modulech

Začátkem července se také objevila čtyři chybová hlášení. Kritické až vysoce kritické chyby postihují čtyři doplňkové moduly pro Drupal. Jde o XSS, SQL injektáž a získání vyššího stupně přístupových práv. Zde jsou odkazy na stránky ke stažení opravených verzí modulů:

 

Tagy: 

Reklama

Přidat komentář