Quickoffice jsou nyní zdarma, Google k nim přidá 10 GB na Google Drive

Více než rok poté, co Google koupil balík pro úpravu dokumentů v mobilním prostředí s názvem Quickoffice se společnost rozhodla zpřístupnit jej veřejnosti zcela zdarma a přidala k tomu 10 GB prostoru zdarma na Google Drive.
reklama

Každý, kdo si do 26. září propojí svůj účet na Google Drive s Quickoffice navíc na další dva roky dostane 10 GB prostoru na Google Drive zdarma. Doposud měli ke Quickoffice přístup pouze byznysoví uživatelé Google Apps nebo bylo možné zakoupit verzi "Pro" na iOS či Androidu za 15 dolarů pro chytré mobilní telefony a 20 dolarů pro tablety.

Kancelářský balík umožňuje jednoduše otevírat a editovat soubory Microsoft Office bez nutnosti převádět je nejprve do Google Docs. Předpokládá se, že Google v blízké budoucnosti Google Docs a Quickoffice zcela propojí, nyní se však uživatelé musí potýkat s několika limity.

Jedním z nich je například to, že i když lze ukládat dokumenty na Drive z prostředí Quickoffice, dokumenty vytvořené v Google Docs lze v Quickoffice pouze zobrazovat - ne upravovat. Google se však snaží udržet si své postavení na trhu, kde mu konkuruje především Microsoft. Ten nabízí aplikace k editaci dokumentů pro iOS i Android, jež jsou však dostupné pouze pro předplatitele Office 365.

Kromě toho, že jsou Quickoffice nyní zdarma, balík nabízí i nové funkce jako třeba možnost vytvořit zazipované adresáře či pokročilé možnosti zobrazování grafů z Excelu a PowerPotinu.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru