Query Explorer: pomůcka pro všechny, kdo si hrají s Google Analytics přes API

Přes Vánoce jsem si hrál s Core Reporting API od Google ve snaze nasávat data z Google Analytics do jedné své aplikace v Symfony 2, která mi bude sloužit jako informační nástěnka pro mé webové projekty. V několika situacích jsem se dostal do stavu, kdy jsem dlouho laboroval. Mohl jsem si ušetřit čas, kdybych o něco dříve našel povedený nástroj Query Explorer.

Reklama

Query Explorer, respektive všechny nástroje a dema na webu ga-dev-tools.appspot.com vám pomohou vizualizovat dotazy, které ze své aplikace přes API do Google Analytics používáte. Mě například velice pomohlo zobrazení výsledků dotazu na denní návštěvnost za posledních 30 dnů. Výsledky se mi podivně řadily a v debuggeru jsem nedovedl přijít na to, kde je problém. Proč je 1. leden už před 24. prosincem?

Odpověděl mi právě Query Explorer. Jednak mi získaná data zobrazil v tabulce, kde jsem viděl, že indexem je jenom číslo dne, ale nikoli už měsíc. Jednak jsem při proklikávání definice dotazu objevil, že jako dimenzi mohu zadat místo ga:day položku ga:nthDay. Zkusil jsem, data se seřadila, jak šla ve skutečnosti, a bylo po problému.

Doporučuji na web kouknout. A mimochodem, tahání dat z Google Analytics třeba do aplikace v PHP vůbec není tak složité, jak se zdá.

Tagy: 

Reklama

Přidat komentář