Query Explorer: pomůcka pro všechny, kdo si hrají s Google Analytics přes API

reklama
Přes Vánoce jsem si hrál s Core Reporting API od Google ve snaze nasávat data z Google Analytics do jedné své aplikace v Symfony 2, která mi bude sloužit jako informační nástěnka pro mé webové projekty. V několika situacích jsem se dostal do stavu, kdy jsem dlouho laboroval. Mohl jsem si ušetřit čas, kdybych o něco dříve našel povedený nástroj Query Explorer. Query Explorer, respektive všechny nástroje a dema na webu [ga-dev-tools.appspot.com](https://ga-dev-tools.appspot.com/) vám pomohou vizualizovat dotazy, které ze své aplikace přes API do Google Analytics používáte. Mě například velice pomohlo zobrazení výsledků dotazu na denní návštěvnost za posledních 30 dnů. Výsledky se mi podivně řadily a v debuggeru jsem nedovedl přijít na to, kde je problém. Proč je 1. leden už před 24. prosincem? Odpověděl mi právě [Query Explorer](https://ga-dev-tools.appspot.com/explorer/). Jednak mi získaná data zobrazil v tabulce, kde jsem viděl, že indexem je jenom číslo dne, ale nikoli už měsíc. Jednak jsem při proklikávání definice dotazu objevil, že jako dimenzi mohu zadat místo ga:day položku ga:nthDay. Zkusil jsem, data se seřadila, jak šla ve skutečnosti, a bylo po problému. Doporučuji na web kouknout. A mimochodem, tahání dat z Google Analytics třeba do aplikace v PHP vůbec není tak složité, jak se zdá.
Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru