PS 3 nejvíce užívanou konzolí k surfování po internetu

Podle nové studie americké skupiny Diffusion jsou ve Spojených státech mezi uživateli konzolí nejvíce připojeni k internetu uživatelé konzolí PlayStation 3 od Sony.
reklama

Ze zprávy vyplývá, že k internetu je připojených celých 78% uživatelů této konzole, zatímco u konkurenčního Xboxu 360 to je 73% a u herního zařízení Wii od Nintenda to je dokonce pouze 54% uživatelů.

Je však třeba podotknout, že vlastníci Wii jsou obecně jiní, než uživatelé dalších herních platforem. Podle Michaela Greesona, který se na průzkumu podílel, je jasně vidět, že k internetu se připojuje stále více a více uživatelů konzolí - a to především kvůli stoupající poptávce po videu online.

Diffusion dokonce uvádí, že "herní konzole by se mohly stát první mainstreamovou platformou, kterou lidé užívají k sledování online videa v obývacím pokoji." A zpráva také vysvětluje, proč je k internetu připojeno právě nejvíce uživatelů PS3 - tato konzole má totiž již od počátku mnohem větší ambice stát se univerzálním domácím zábavním centrem, než zařízení od konkurence, a proto je vybavena například kvalitním webovým prohlížečem a Blu-ray mechanikou, které jí k tomu pomáhají.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru