První verze aplikace Mobile Firefox "Fennec" na spadnutí

Reklama

Uvedení mobilního Firefoxu je ze strany firmy Mozilla velmi logickým krokem a vlastně se jen divíme, že to trvalo tak dlouho – rival od Microsoftu má v oblasti PDA značné procento, které se částečně podařilo nahlodat prozatím jen (též mobilní) Opeře.

Jay Sullivan, viceprezident Mozilly přes mobilní věci sdělil k celé události následující: „Naším cílem je mít k dispozici již příští týden verzi relase candidate, pokud poté půjdou další věci a události hladce, dočkáme se finální verze zhruba v řádu týdnů.“ Sullivan také zdůraznil, že browsery jsou dnes již natolik složité, že jde vlastně o malé operační systémy (v případě Google Chrome i „velké“).

[inline:fennec_logo.jpg]

Nejmodernější verze mobilního Firefoxu má uživateli nabídnout namátkou lokační API známé z desktopů, s jehož pomocí půjde třeba najít nejbližší obchod s pizzou. Plánuje se také podpora multi-touch displejů a haptické odezvy při práci (klepnutí na ikonu způsobí vibraci telefonu). Nesmíme ovšem zapomenout ani na JetPack, systém pro správu extenzí nové generace a mnoho mnoho dalšího.

Zdroj: DeepTech

Reklama

Přidat komentář