První verze aplikace Mobile Firefox "Fennec" na spadnutí

Uvedení mobilního Firefoxu je ze strany firmy Mozilla velmi logickým krokem a vlastně se jen divíme, že to trvalo tak dlouho – rival od Microsoftu má v oblasti PDA značné procento, které se částečně podařilo nahlodat prozatím jen (též mobilní) Opeře.
reklama

Jay Sullivan, viceprezident Mozilly přes mobilní věci sdělil k celé události následující: „Naším cílem je mít k dispozici již příští týden verzi relase candidate, pokud poté půjdou další věci a události hladce, dočkáme se finální verze zhruba v řádu týdnů.“ Sullivan také zdůraznil, že browsery jsou dnes již natolik složité, že jde vlastně o malé operační systémy (v případě Google Chrome i „velké“).

Nejmodernější verze mobilního Firefoxu má uživateli nabídnout namátkou lokační API známé z desktopů, s jehož pomocí půjde třeba najít nejbližší obchod s pizzou. Plánuje se také podpora multi-touch displejů a haptické odezvy při práci (klepnutí na ikonu způsobí vibraci telefonu). Nesmíme ovšem zapomenout ani na JetPack, systém pro správu extenzí nové generace a mnoho mnoho dalšího.

Zdroj: DeepTech

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru