První USB 3.0 flashdisk se blíží a s ním i 1 GB zkopírovaný za 3,2 vteřiny...

Zdá se vám zálohování vaší programátorské práce či databází nudnou aktivitou a pravidelně při ní čtete knihy nebo pijete nejméně 3 kávy? Pak pro vás máme jeden zajímavý tip, jak celou akci zrychlit - flashdisk od Super Talentu zvládající bleskovou komunikaci skrze USB 3.0.
reklama

Nové disky najdeme mezi jinými produkty firmy pod označením SuperSpeed USB 3.0 RAIDDRive. Ty budou co nevidět k mání v kapacitách 32 GB, 64 GB a 128 GB. Jak je u USB portů dobrým zvykem, disky fungují i na starších portech ale samozřejmě řádově pomaleji. Technická specifikace slibuje právě 10x větší rychlost oproti USB 2.0.

První USB 3.0 flashdisk se blíží a s ním i 1 GB zkopírovaný za 3,2 vteřiny...

V drsné realitě se ale jistě dočkáme přinejlepším nějakých 30-32 MB/s u USB 2.0, takže USB 3.0 nabídne cca 320 MB/s, což rozhodně není špatný výsledek. Na druhou stranu, Super Talent říká, že reálná rychlost je cca 200 MB/s, ale díky speciálnímu driveru UAS Protocol pojede i na 320 MB/s. Rozměry dosahují 95 x 37 x 13,5 mm. Tento zajímavý kousek příslušenství bude dostupný od prosince (za raději blíže neupřesněnou cenu).

Zdroj: The Register

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru