První TV s certifikací BitTorrent bude vyrábět turecký Vestel

Turecký výrobce televizorů Vestel oznámil, že vydá první TV s certifikací BitTorrent, které uživatelům umožní přímo stahovat, sdílet a přehrávat audio/video z internetu.

Reklama

Vestel podle svých slov nyní testuje prototyp televizoru, který bude propojen pouze s knihovnou legálního audia/videa BiTorrentu. Partnerství se společností Vestel je součástí plánu BitTorrentu, v rámci kterého tento plánuje expandovat i na jiná zařízení kromě počítačů. Očekává se, že BitTorrent ukáže další certifikovaná zařízení příští rok na veletrhu CES v Las Vegas.

Podle analytiků by mělo jít mimo jiné o Blu-ray přehrávače a set-top boxy. BitTorrent nedávno oznámil, že má více než sto milionů aktivních měsíčních uživatelů a očekává, že při zjednodušení procesu stahování, který bude schůdný i pro nepříliš technicky zdatné lidi budou další uživatelé rychle přibývat. Otázkou však zůstane legalita obsahu. Není totiž jasné, jak BitTorrent zajistí, aby lidé do svých televizorů nestahovali z torrentů pirátské filmy a hudbu.

Zdroj: Techspot

Reklama

Přidat komentář