První TV s certifikací BitTorrent bude vyrábět turecký Vestel

Turecký výrobce televizorů Vestel oznámil, že vydá první TV s certifikací BitTorrent, které uživatelům umožní přímo stahovat, sdílet a přehrávat audio/video z internetu.
reklama

Vestel podle svých slov nyní testuje prototyp televizoru, který bude propojen pouze s knihovnou legálního audia/videa BiTorrentu. Partnerství se společností Vestel je součástí plánu BitTorrentu, v rámci kterého tento plánuje expandovat i na jiná zařízení kromě počítačů. Očekává se, že BitTorrent ukáže další certifikovaná zařízení příští rok na veletrhu CES v Las Vegas.

Podle analytiků by mělo jít mimo jiné o Blu-ray přehrávače a set-top boxy. BitTorrent nedávno oznámil, že má více než sto milionů aktivních měsíčních uživatelů a očekává, že při zjednodušení procesu stahování, který bude schůdný i pro nepříliš technicky zdatné lidi budou další uživatelé rychle přibývat. Otázkou však zůstane legalita obsahu. Není totiž jasné, jak BitTorrent zajistí, aby lidé do svých televizorů nestahovali z torrentů pirátské filmy a hudbu.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru