První telefony s Ubuntu přijdou v tomto roce

První chytré telefony postavené na mobilní verzi operačního systému Ubuntu Linux budou představené ještě v tomto roce.
reklama

První telefony s Ubuntu budou vyrábět čínské společnosti BQ a Meizu. Bližší informace o zařízeních (kromě toho, že budou mít dva sloty na SIM karty) bohužel nejsou dostupné. Prototypy telefonů budou k vidění příští týden na Světovém mobilním kongresu v Barceloně. Ubuntu je využíváno u desktopů a serverů, kde má dobrou reputaci díky jednoduššímu používání a instalaci, než jiné verze Linuxu. Canonical poprvé oznámil svůj záměr na vývoj mobilní verze svého operačního systému na počátku minulého roku.

Během roku 2013 pak společnost spustila projekt, v rámci něhož měly být vybrány peníze na high-endovou verzi telefonu s Ubuntu. Během pár hodin se vybral více než milion dolarů, avšak v konečném důsledku bylo vybráno pouze 13 milionů, přičemž cíl byl 32. Podle Canonicalu se Ubunu stane trojkou mezi mobilními platformami za Androidem a iOS a před Windows Phone a Blackberry. Canonical se chce při vydání telefonů se svým systémem zaměřit především na bohatou nabídku aplikací, což je oblast, v níž Microsoft se svými Windows Phone neuspěl.

Zdroj: PCW

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru