První tajemství Windows Mobile 7 odhalena

Ačkoliv se zhruba za měsíc dočkáme teprve verze 6.5, již nyní se povedlo odhalit některé zajímavé vlastnosti prozatím chystaných Windows Mobile 7.0.
reklama

O tom, že Microsoftu leží ohledně mobilní sféry v žaludku Apple a úspěch jeho iPhonů, není třeba nijak sáhodlouze spekulovat. Jako reakci na silné pozice Apple se MS rozhodl uvést Windows Mobile 6.5. Ovšem to bude ze strany Microsoftu vzhledem k Apple pouze dočasná akce, chystá se totiž záhy cosi více.

Microsoft se sice odmítl na téma WM7 vůbec bavit, nicméně několika bloggerům se podařilo přece jen další údaje vyzvědět: První betaverze WM7 by již měla být v testovací fázi, kompletních zařízení se ovšem dočkáme nejdříve prý kolem dubna 2010. WM7 budou využívat Micro-Electro-Mechanical Systems (MEMS) pro funkce "akcelerometr" a "kompas" (dá se mimochodem očekávat integrace s Bing Maps). Objevit by se zřejmě měla i lepší podpora videotelefonie. Procesory by měly dosahovat 500-600 MHz a typově půjde o řadu TI OMAP 3430.

Zdroj: The Register

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru