První Microsoft Inovační Centrum v České republice

Microsoft a Jihomoravské inovační centrum (JIC) společně v Brně otevírají Microsoft Inovační Centrum. Úkolem tohoto střediska je podpořit nadějné začínající firmy především z oblasti IT a pomoci tak rozvoji inovací a inovativního podnikání v České republice. Microsoft Inovační Centrum, které je umístěno v prostorách Technologického inkubátoru II provozovaného JIC, nabídne začínajícím podnikatelům, studentům, vývojářům a výzkumným pracovníkům přístup ke zdrojům a informacím na světové úrovni. Pro zájemce je připravena nejen celá řada aktivit z oblasti vzdělávání a poradenství, ale i špičkové vybavení pro testování a vývoj nejnovějších technologií. Této příležitosti mohou využít jak firmy v rámci inkubátoru, tak i další společnosti, které o takovouto podporu projeví zájem a zároveň přicházejí s inovativním podnikatelským záměrem.      
reklama

Vzdělávací kurzy a semináře budou probíhat v prostorách Microsoft Inovačního Centra. Semináře se budou zaměřovat na všechny oblasti, které musí zvládnout IT firma, která chce úspěšně fungovat a prosperovat. Zařazeny budou tréninky „měkkých“ dovedností (soft skills) jako například vedení firmy, dovednosti manažerské, obchodní, komunikační, prezentační, propagační a osobního rozvoje. Oblast technických odborných znalostí pak bude zaměřena především na tvorbu moderních a inovativních řešení postavených na technologiích Microsoftu. Pro komplexnost budou doplněna i témata jako finance, daně, personální politika a další. Školení zajistí jak specialisté ze společnosti Microsoft a partneři Microsoftu a JIC, tak i externí lektoři a odborníci z České republiky a ze zahraničí.

„Spojení sil Microsoftu a JIC pro vybudování Microsoft Inovačního Centra je naprosto logické. Obě strany totiž mají stejný cíl a naše aktivity se vzájemně doplňují. Pomoc firmám růst a propagovat ty, které přicházejí s inovativním přístupem a technologiemi, včetně podpory jejich konkurenceschopnosti na místním i mezinárodním trhu, cítíme jako naše společné poslání,“ hodnotí spolupráci Petr Karásek, obchodní a marketingový ředitel společnosti Microsoft v České republice. 

Microsoft pomůže inkubovaným firmám v přípravě uvedení jejich produktů na trh nejen odbornými znalostmi, ale také zpřístupněním potřebného programového a technologického vybavení. Příkladem může být instalace moderních serverů pro testování a vývoj nejnovějších technologií. Jihomoravské inovační centrum pak poskytne moderní a kvalitní zázemí inkubátoru, které pomůže začínajícím firmám překlenout jak nedostatek finančních prostředků, tak i znalostí potřebných pro úspěšný rozvoj.

„Inovativní řešení a přístupy jsou těmi hlavními kritérii, kterými se mohou dnešní firmy odlišit. Pomoc, rady a zázemí pro rozvoj se ukazují jako jedny z nejdůležitějších faktorů, které dnes začínajícím podnikatelům nejvíce pomáhají. Mnozí přicházejí se skutečně dobrými nápady, ale nemají pak šanci je dále rozvinout. Tlak na organizaci firmy, administrativní procesy spojené s podnikáním, včetně finanční stránky, nutně odvádí pozornost od hlavního záměru firmy, tedy úspěchu na trhu. Díky Microsoft Inovačnímu Centru nyní získají i nadějné IT firmy potřebnou podporu a šanci uspět v dnešním vysoce konkurenčním prostředí,“ přibližuje poslání Microsoft Inovačního Centra Jiří Hudeček, ředitel Jihomoravského inovačního centra.
 
Slavnostní otevření Microsoft Inovačního Centra se uskuteční 21. února 2008 v Brně za účasti představitelů Jihomoravského kraje, společnosti Microsoft, JIC a dalších partnerů projektu.

O Jihomoravském inovačním centru 

Cílem Jihomoravského inovačního centra (JIC) je vybudovat komplexní infrastrukturu pro podporu inovativního podnikání v regionu jižní Moravy a stát se předním poskytovatelem podpory začínajícím inovativním firmám v Evropě. JIC podporuje inovativní firmy, vědu a výzkum a studenty s nápady. Zajišťuje pro ně finanční prostředky, poradenství, kontakty a prostory.

JIC vzniklo v roce 2003 jako zájmové sdružení právnických osob. Členy sdružení jsou Jihomoravský kraj, statutární město Brno, Masarykova univerzita, Vysoké učení technické v Brně, Mendelova zemědělská a lesnická univerzita v Brně a Veterinární a farmaceutická univerzita Brno.
 

Více informací o Jihomoravském inovačním centru získáte na www.jic.cz.

O konceptu Microsoft Inovačních Center

Microsoft Inovační Centra (Microsoft Innovation Centers, MIC) nabízejí svým zákazníkům a partnerům po celém světě široké spektrum programů a služeb s cílem podporovat rozvoj inovací a růstu lokální ekonomiky. Microsoft má v současné době v 60 zemích světa více než 110 inovačních center, se zaměřením na podporu lokálního softwarového průmyslu v daných zemích. Do konce roku 2009 je plánováno zvýšit počet inovačních center na 200 v 85 zemích.

O společnosti Microsoft 

Společnost Microsoft (nasdaq „MSFT“) byla založena v roce 1975 a je světovým lídrem
v poskytování softwaru, služeb a řešení, které pomáhají lidem a firmám po celém světě plně realizovat jejich potenciál.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru