První jailbreak pro iPhone 4 je tady

Skupina iPhone Dev Team vydala první jailbreak pro nový iPhone, který uživateli mimo jiné otevře přístup k více aplikacím.
reklama

Je to jen týden, co americký Kongres prohlásil, že odemknutí (jailbreak) mobilních telefonů je zcela legální. Apple, jehož iPhonu se odemykání týká především, samozřejmě stále tvrdí, že "jailbreak může fungování telefonu naopak velmi omezit." Hlavní nevýhodou jailbreaku je, že po jeho aplikaci zaníká u telefonu záruka a jeho operační systém může být nestabilní. Členové tzv. iPhone Dev Teamu však na jailbreak mají svůj vlastní názor, a tak o uplynulém víkendu vydali první jailbreak pro iPhone 4 (respektive iOS 4 a iOS 4.01). Jailbreak - který funguje přes prohlížeč Safari - funguje i na iPadu.

Odemknutí telefonu je velmi snadné, stačí na iPhonu/iPadu najet na webovou stránku jailbreakme.com. Je třeba varovat, že někteří z prvních uživatelů jailbreaku hlásí, že se jejich nové iPhony staly zcela nepoužitelnými. To však většině uživatelů toužících po odemknutí telefonu nevadí - podle portálu DailyTech jsou servery jailbreakme.com je zcela přetížené.

Zdroj: DailyTech

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru