První e-čtečka od Samsungu

Reklama

Společnost Samsung se právě oficiálně přidala ke klubu výrobců spotřební elektroniky, kteří mají vlastní elektronickou čtečku knih. Jde o stejný model, jehož prototyp byl k vidění na lednovém CESu, nyní jej tu však máme v ostré, tržní verzi.

Zařízení má neobvyklý design s výsuvnou spodní částí (sliderem), na jaký jsme dnes zvyklí výhradně u mobilních telefonů. Displej je typu E-Ink, s 6“ úhlopříčky a rozlišením 600 x 800 pixelů. Barevná škála je standardní – 8 odstínů šedé. Na e-čtečce je zajímavé rovněž to, že umí díky speciálnímu EMR (technologie elektromagnetické rezonance) stylu také zapisovat poznámky. Potěšující je i přítomnost Bluetooth modulu a interního reproduktoru.

[inline:2010-03-10-A1-Big.jpg]

Jak je nepsaným zvykem, i sem lze stáhnout z PC či sítě obrázky, texty, snímky, mapy nebo co právě potřebujete. Samozřejmostí je i podpora PDF. Zařízení stojí 299 USD a celkově nabízí 26 GB interní flashe, což je na e-texty ažaž. Komu by to nicméně nestačilo, může si přidat dalších microSDHC karet, co mu jen peněženka dovolí.

Zdroj: Betanews

Reklama

Přidat komentář