První e-čtečka od Samsungu

Společnost Samsung se právě oficiálně přidala ke klubu výrobců spotřební elektroniky, kteří mají vlastní elektronickou čtečku knih. Jde o stejný model, jehož prototyp byl k vidění na lednovém CESu, nyní jej tu však máme v ostré, tržní verzi.
reklama

Zařízení má neobvyklý design s výsuvnou spodní částí (sliderem), na jaký jsme dnes zvyklí výhradně u mobilních telefonů. Displej je typu E-Ink, s 6“ úhlopříčky a rozlišením 600 x 800 pixelů. Barevná škála je standardní – 8 odstínů šedé. Na e-čtečce je zajímavé rovněž to, že umí díky speciálnímu EMR (technologie elektromagnetické rezonance) stylu také zapisovat poznámky. Potěšující je i přítomnost Bluetooth modulu a interního reproduktoru.

[inline:2010-03-10-A1-Big.jpg]

Jak je nepsaným zvykem, i sem lze stáhnout z PC či sítě obrázky, texty, snímky, mapy nebo co právě potřebujete. Samozřejmostí je i podpora PDF. Zařízení stojí 299 USD a celkově nabízí 26 GB interní flashe, což je na e-texty ažaž. Komu by to nicméně nestačilo, může si přidat dalších microSDHC karet, co mu jen peněženka dovolí.

Zdroj: Betanews

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru