První E-book reader digitálních novin a časopisů

Reklama

Elektronických čteček optimalizovaných pro konzumaci knih, manuálů a jiných e-tiskovin je již na trhu poměrně mnoho, teprve dnes se ale objevily informace o prvním E-book readeru určeném primárně pro noviny a časopisy.

[inline:skiff_01.jpg]

Zařízení se jmenuje Skiff Reader a jeho 11,5“ displej svede rozlišení 1 200 x 1 600 pixelů. Taktilnost displeje naznačuje, že uživatelé budou moci s obsahem i interagovat – předpokládáme, že spustit video u nějaké zprávy či přiblížit fotku. A kolik novinka váží? Rovných 450 gramů.

[inline:skiff_02.jpg]

Skiff Reader je ohebné zařízení, které má displej zalitý v pevném ochranném obalu. Tvůrce slibuje, že krycí vrstva displeje (vyvinutá za pomoci speciální technologie LG) zajistí znatelně větší odolnost, nežli je zvykem u citlivých skleněných udělátek typu Amazon Kindle.

[inline:skiff_03.jpg]

V Severní Americe již výrobce Skiff podepsal smlouvu s operátorem Sprint, takže do zařízení půjde přímo stahovat obsah prostřednictvím 3G připojení (mimoto má i Wi-Fi). Uživatel tak bude moci stáhnout noviny, časopisy, knihy, oblíbené blogy a zkrátka vše, co si zamane. Cena a dostupnost pro Evropu dosud nebyla oznámena, v USA začne prodej ještě tento rok.

Zdroj: Register Hardware

Tagy: 

Reklama

Přidat komentář