První E-book reader digitálních novin a časopisů

Elektronických čteček optimalizovaných pro konzumaci knih, manuálů a jiných e-tiskovin je již na trhu poměrně mnoho, teprve dnes se ale objevily informace o prvním E-book readeru určeném primárně pro noviny a časopisy.
reklama

První E-book reader digitálních novin a časopisů

Zařízení se jmenuje Skiff Reader a jeho 11,5“ displej svede rozlišení 1 200 x 1 600 pixelů. Taktilnost displeje naznačuje, že uživatelé budou moci s obsahem i interagovat – předpokládáme, že spustit video u nějaké zprávy či přiblížit fotku. A kolik novinka váží? Rovných 450 gramů.

První E-book reader digitálních novin a časopisů

Skiff Reader je ohebné zařízení, které má displej zalitý v pevném ochranném obalu. Tvůrce slibuje, že krycí vrstva displeje (vyvinutá za pomoci speciální technologie LG) zajistí znatelně větší odolnost, nežli je zvykem u citlivých skleněných udělátek typu Amazon Kindle.

První E-book reader digitálních novin a časopisů

V Severní Americe již výrobce Skiff podepsal smlouvu s operátorem Sprint, takže do zařízení půjde přímo stahovat obsah prostřednictvím 3G připojení (mimoto má i Wi-Fi). Uživatel tak bude moci stáhnout noviny, časopisy, knihy, oblíbené blogy a zkrátka vše, co si zamane. Cena a dostupnost pro Evropu dosud nebyla oznámena, v USA začne prodej ještě tento rok.

Zdroj: Register Hardware

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru