Průměrný Američan denně zkonzumuje 34 GB dat

Vědci z kalifornské univerzity si položili otázku, kolika datům je vystaven průměrný americký člověk každý den v roce.
reklama

Jelikož se zdá výsledek výzkumu, tedy 34 GB na osobu, poměrně vysoký, dodatečně raději definujme, co vše bylo počítáno jako data – stručně a jednoduše VŠE (tištěné slovo, multimédia, videohry, ...) s čím přijde člověk denně do kontaktu, jen se vše zkrátka převedlo na byty. V úvahu byly brány i takové detaily jako počet prodaných novin či počet slov v novinách.

Zdaleka nejvíce času jsme atakováni multimédii – celkem 12 h denně něco posloucháme či prohlížíme. Vjemy pocházející z používání PC a herních systémů skončily na druhém místě s 6 h a tištěné slovo na posledním s 0,6 h. Jednotlivé skupinky do sebe samozřejmě přesahují, obvykle totiž kupříkladu hrajeme a přitom zároveň i posloucháme herní soundtrack atd. atd.

Zdroj: DVICE

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Komentáře

návštěvník

Tak, ted kdyz si to spocitali a nudi se, tak at jeste spocitaji, kolik z tech dat, co prijmou je opravdu novych ... protoze pisnicky se poslouchaji dokola, nektere zpravy (jako napr u nas zas.rana superstar) se opakuji porad a porad, porady v televizi taky atd atd, myslim, ze by s tezi presahli 5 GB

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru