Průměrná velikost webové stránky? 3545 kB

Sledujete velikost webových stránek, které vytvoříte? Existuje spousta nástrojů, včetně těch od Google, které vám dodají informace, která část webu zabírá v přenosové kapacitě největší podíl. Ale s čím se porovnávat? Data vám poskytne služba HTTP Archive.
reklama

Čas od času se objeví informace o tom, že se zase zvýšila průměrná velikost webových stránek. Pokud chcete sledovat aktuální trendy a nečekat, až se toho chytne větší zahraniční web, po kterém to opapouškují česká "taky IT" média, mrkněte na web HTTP Archive.

Tam zpravidla dvakrát do měsíce vyhodnocují data z měřidla WebPagetest a sesumírují je do podoby několika grafů. V souhrnném naleznete celkovou velikost průměrně webové stránky a informace, kolik v ní zabírají fonty, obrázky, CSS, JavaScript a další komponenty.

Velikost webové stránky k 15. lednu 2018 podle HTTP Archive

Následující grafy pak zobrazují další detaily. Syrová data jsou dostupná přes Google BigQuery, takže koho by zajímala statistika nad vlastním dotazem vybranou množinou dat, má možnost.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru