Průměrná rychlost internetu v ČR je 8.1 Mbps

Společnost Akamai zveřejnila novou studii, v níž poměřuje rychlost internetu v zemích po celém světě. A Česká republika ze srovnání vyšla velmi dobře.

Reklama

Ve zprávě s názvem State of the Internet se můžete dočíst, jaké průměrné rychlosti připojení byly v jednotlivých zemích na světě zaznamenány, kolik zde proběhlo útoků typu DoS či jak se rychlost připojení meziročně zvedla. Průměrná rychlost internetu na světě byla v posledním čtvrtletí uplynulého roku 2.9 Mbps, což je meziroční nárůst o 25 %. Celosvětovou jedničkou je již tradičně Jižní Korea, kde se lidé připojují s průměrnou rychlostí 14 Mbps, druhé je Japonsko (10.8 Mbps) a třetí Hong-Kong (9.3 Mbps).

Česká republika je v celosvětovém srovnání na krásném sedmém místě s průměrnou rychlostí 8.1 Mbps (meziroční nárůst o 21 %) a umístila se dokonce nad osmými Spojenými státy, kde je průměrná rychlost o 0.7 Mbps menší. Největším zdrojem útoků typu DoS je Čína, z níž pramení 41 % těchto kybernetických útoků, druhé jsou USA (10 %) a třetí Turecko (4.7 %). Akamai dohlíží na 15 - 20 % světového trafficu, takže jsou její data poměrně přesná.

Zdroj: Techspot

Reklama

Přidat komentář