Průměrná rychlost internetu v ČR je 8.1 Mbps

Společnost Akamai zveřejnila novou studii, v níž poměřuje rychlost internetu v zemích po celém světě. A Česká republika ze srovnání vyšla velmi dobře.
reklama

Ve zprávě s názvem State of the Internet se můžete dočíst, jaké průměrné rychlosti připojení byly v jednotlivých zemích na světě zaznamenány, kolik zde proběhlo útoků typu DoS či jak se rychlost připojení meziročně zvedla. Průměrná rychlost internetu na světě byla v posledním čtvrtletí uplynulého roku 2.9 Mbps, což je meziroční nárůst o 25 %. Celosvětovou jedničkou je již tradičně Jižní Korea, kde se lidé připojují s průměrnou rychlostí 14 Mbps, druhé je Japonsko (10.8 Mbps) a třetí Hong-Kong (9.3 Mbps).

Česká republika je v celosvětovém srovnání na krásném sedmém místě s průměrnou rychlostí 8.1 Mbps (meziroční nárůst o 21 %) a umístila se dokonce nad osmými Spojenými státy, kde je průměrná rychlost o 0.7 Mbps menší. Největším zdrojem útoků typu DoS je Čína, z níž pramení 41 % těchto kybernetických útoků, druhé jsou USA (10 %) a třetí Turecko (4.7 %). Akamai dohlíží na 15 - 20 % světového trafficu, takže jsou její data poměrně přesná.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru