Prozkoumejte Antarktidu s Google Maps a Street View

Google oznámil, že jeho Street View tým dokončil práce na pořizování obrázků z oblasti Antarktidy a zveřejnil výsledky své práce na webu World Wonders Project.
reklama

Uživatelé si tak nyní z tepla svých domovů mohou prohlédnout destinace jako teleskop na Jižním Pólu, Shackletonova chata, Scottova chata,  Cape Royds Adélie Penguin Rookery a další. Google začal zveřejňovat fotografie z Antarktidy na svých Google Maps již v roce 2010, nové fotografie pořízené týmem Street View jsou však ve větší kvalitě a hlavně pořízené v 360 stupních, takže se uživatel může po dané lokaci virtuálně projít nebo v ní zoomovat. 

Hlavním cílem Googlu je podle oficiálního blogu poskytnout vědcům a studentům co možná nejpřesnější obrázky z Antarktidy ve vysoké kvalitě. Nutno podotknout, že Antarktida je velmi rozlehlá a Google tak v rámci Street View nabídne pouze vybrané lokace. Na zajímavé video, které shrnuje destinace z Antarktidy dostupné ve Street view, se můžete podívat zde.

Zdroj: Techspot
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru