Protokol BitTorrent Live bude pro uživatele a vydavatele dostupný zdarma

Protokol určený ke streamování videa na internetu BitTorrent Live bude pro uživatele a vydavatele obsahu dostupný zcela zdarma.
reklama

BT Live je protokol založený na P2P technologii BitTorrentu, který je optimalizovaní pro streamování live obsahu téměř ihned. V současné době je prodleva pouze pár sekund, zatímco konkurenční P2P streamovací služby mají zdržení nejméně v řádu několika minut. Podle Briana Cohena byly ke snížení prodlevy použity "velmi neortodoxní techniky", jež jsou popsány v jeho nedávné patentové přihlášece.

Cohen je autorem původního protokolu BitTorrent. I když uživatelé a vydavatelé obsahu budou moci technologii využívat zcela zdarma, třetí strany, které budou chtít technologii implementovat do svých klientů, si již budou muset od Cohena licenci kupovat. Cohen tím chce podle svých slov zajistit, aby byly klienty regulovány a fungovaly podle předem daných pravidel. BitTorrent Live je od minulého roku ve fázi betatestování, pracuje se na něm již několik let.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru