Prohlížeč Silk od Amazonu není v ničem revoluční, tvrdí Opera

Amazon při představení svého nového tabletu Kindle Fire prohlásil, že v něm integrovaný webový prohlížeč Silk přináší super-rychlé surfování po internetu díky revoluční technologii zpracování webových stránek na cloudu. To však podle Opery není pravda.
reklama

Jednou z hlavních funkcí prohlížeče Silk, který Amazon integroval do svého tabletu Kindle Fire, je jeho schopnost zpracovávat (dávat dohromady) komplikované webové stránky na cloudu Amazonu před tím, než jsou staženy do prohlížeče. Tím se zobrazování webových stránek značně urychlí. Silk podle Amazonu také zkoumá chování uživatele a na pozadí stahuje stránky, které by uživatel mohl s velkou pravděpodobností navštívit. Jak však včera správně podotkla společnost Opera Software, Amazon není první společností, která využívá zpracování webových stránek na straně serveru k urychlení surfování na internetu.

Stejné funkce mají prohlížeče Opera a Opera Mobile. "Opera využívá cloudu ke zpracování stránek již více než pět let," oznámila Opera na svých stránkách. "Stejně jako Amazon Silk, i servery Opery komprimují webové stránky až na 10 % jejich původní velikosti, díky čemuž se rychleji načítají." Řada počítačových expertů si však není jista, zda je takové prohlížení webových stránek bezpečné, jelikož se citlivá data zasílají nejprve na servery výrobce prohlížeče. Podle některých expertů je proto lepší tuto funkci vypnout a přijímat webové stránky raději přímo do svého prohlížeče.

Zdroj: PCW

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru