Prohlížeč Opera Coast pro iPhone je tady

Minulý rok společnost Opera Software debutovala na iPadu s prohlížečem Coast a nyní tato aplikace, jež si zakládá na minimalistickém designu, přichází na iPhone. 
reklama

Coast uživateli nabídne pouze dvě navigační tlačítka, takže zbytek displeje může tvořit obsah. Kromě propracované podpory gest prohlížeč nabízí i možnost blíže si pozadí aplikace přizpůsobit - podobně jako u Opery Mini. Při vyhledávání klíčových slov či zadávání URL adresy nechybí funkce nabízející vhodné pojmy (suggestions) a autocomplete. "Po vydání verze pro iPhone byla u uživatelů velká poptávka," uvedl šéf projektu Coast Huib Kleinhout. Společnost na aplikaci vydělává díky reklamám, které se v prohlížeči zobrazují.

Prohlížeče Opery jsou podle portálu CNET na čtvrté příčce v oblíbenosti mezi mobilními webovými prohlížeči. Prohlížeč integrovaný v operačním systému Android má 26% podíl na globálním trhu, Safari od Apple má 22 %, Google Chrome 14 % a konečně prohlížeče Opery drží okolo 13 % mobilního trhu.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru