Prohlížeč Chrome brzy umožní videohovory bez plug-inů

Google plánuje do svého webového prohlížeče Chrome integrovat novou komunikační technologii, která zvládne hlas i video.
reklama

Technologie, která umožní hovory i videohovory, bude založena na vlastním open-sourcovém projektu Googlu s názvem WebRTC, na němž společnost začala pracovat v roce 2010 po koupi firmy Global IP Solutions. Pro použití nové funkce nebude třeba do prohlížeče instalovat žádný plug-in. Google doufá, že se technologie chytí i další vývojáři a budou vytvářet hlasové a video aplikace za použití jeho HTML a JavaScriptových API.

Google oznámil, že bude spolupracovat na integraci WebRTC do prohlížečů od Mozilly a Opery (tyto dvě společnosti se s Googlem podílejí na vývoji standardu WebM). Díky spolupráci s organizací W3C by pak Google chtěl dosáhnout toho, aby byla jeho technologie definována jako jeden ze standardů pro real-time komunikaci. "Doposud komunikace v reálném čase vyžadovala použití speciální technologie dodané plug-inem nebo aplikací, kterou navíc vývojáři nemohli volně používat pro své produkty. To se s WebRTC zcela mění," napsal na svůj blog Google.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru