Prohlédněte si, co o vás ví Microsoft a Google. Vše na jednom místě

Microsoft i Google sbírají informace o svých uživatelích v celé řadě oblastí. Co vyhledáváte, jaké weby procházíte, kde se pohybujte atd. Víte, že si všechny posbírané informace můžete prohlédnout na jednom místě a případně je hromadně z cloudového úložiště firem vymazat?
reklama

Pokud navštívíte microsoftí Řídící panel ochrany osobních údajů, budete v prvé řadě vyzváni k přihlášení pomocí svého účtu u Microsoftu. Ač jsem běžně přihlášený k Outlook.com, musel jsem zde ještě zadat čtveřici posledních číslic spárovaného telefonu a následně opsat kód doručený přes SMS.

Jakmile projdete ověřením, zobrazí se vám přehled s podrobnostmi o jednotlivých kategoriích shromažďovaných osobních údajů. Konkrétně tu najdete:

  • Historii procházení
  • Historii hledání
  • Aktivitu spojenou s polohou
  • Hlasovou aktivitu
  • Poznámkový blok Cortany
  • Aktivitu Healthu

Z přehledu vedou proliky ke konkrétním informacím, které o vás Microsoft v dané kategorii eviduje. Tam je můžete smazat. Uvidíte například odkud jste se v poslední době přihlašovali. Pod odkazem Stažení vašich dat se ukrývá tlačítko pro stažení archivu s daty do počítače.

Přes Řídicí panel ochrany osobních údajů nastavíte také zobrazování reklam v plochách řízených Microsoftími službami. Pokud vám tedy vadí například reklamy zobrazované na základě návštěv jiných webů, vypněte je.

Zobrazení a správa dat v účtu Google

Podobný přehled, byť v poněkud větším měřítku, nabízí Google. Není se co divit, všemožných online služeb pro běžné uživatele má zřejmě více než Microsoft. Na stránce myaccount.google.com/dashboard tak najdete dlaždice s Gmailem, mapami, Analytics, Google Play a celou řadou dalších služeb.

Vespod lze zapínat a vypínat sledování vyhledávací aktivity, polohy, sledování klipů na YouTube, prohledávání YouTube a hlasové a zvukové aktivity.

Data lze stáhnout hromadě i jednotlivě pro konkrétní služby. Z rozklepnuté dlaždice se také dostanete do nastavení konkrétní služby.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru