Programátor předvedl demo Windows běžících na Android

Na internetu se již dříve objevil software, který uživatelům umožňuje spouštět ve Windows androidové aplikace. Díky nové verzi programu Wine je však možné na telefonech a tabletech s architekturou ARM rozjet Windows.
reklama

Tvůrce Wine Alexandre Julliard předvedl svou práci na Free and Open source Software Developers' European Meeting (FOSDEM) v Bruselu. Demo běželo velmi, velmi pomalu, podle linuxového portálu Phoronix dokonce "příšerně pomalu", to však bylo (alespoň z části) způsobeno tím, že Julliard používal emulovanou verzi androidové aplikace na laptou namísto nativní aplikace přímo na telefonu nebo tabletu s Androidem.

Podle všeho to tak vypadá, že ještě chvíli potrvá, než se dočkáme finální verze - pokud vůbec. Pravdou je, že spouštění windowsových aplikací na telefonech s Androidem bude pro většinu lidí prakticky k ničemu, na tabletech to však už bude dávat větší smysl. Jelikož Wine podle Julliarda není v žádném případě jen běžný emulátor, uživatel nepotřebuje ke spouštění samotných Windows virtual machine a tudíž ani licenci na Windows.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru