Producenti netbooků se zřejmě budou vyhýbat Windows 7

Příjmy Microsoftu s největší pravděpodobností v nejbližší době poklesnou, jelikož sílí prodeje netbooků a klesají prodeje Office.
reklama

Pokud jde o trh netbooků a Microsoft, tak ten se snaží jejich tvůrce zlákat poslední dobou na Windows 7 Starter. Ti se do nich ovšem nijak přehnaně nehrnou, jelikož obliba Windows XP je stále vysoká. Je tu také další důvod - OEM verze Windows 7 stojí cca 2x tolik, co OEM verze Windows XP. Je to mimochodem situace podobná té, kterou nastolily již před lety Visty.

V prvním kvartále činily netbooky 12 % všech licencí Windows a dle odhadů generálního manažera Microsfotu, pana Billa Koefoeda, poroste tento trh zdaleka nejrychleji ze všech IT trhů. Vše výše zmíněné se již podepsalo na celkem 6 % poklesu příjmů za OEM licence - pokud se na ně podíváme z tradičního hlediska meziročního porovnání.

Zdroj: InfoWorld

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Komentáře

Profile picture for user Jan Polzer

Já bych to tak černě neviděl. Windows XP jsou a budou oblíbený na současných počítačích, ale nemyslím si, že lidi budou pořád chtít nový stroje s tímto stařečkem.

návštěvník

A já bych to s dovolením zas tak černě viděl. Pokud si ráčíte nainstalovat nejnovější LINUX UBUNTU - KARMIC KOALA, tak už po předražených Woknech ani neštěknete! A toto říkám s klidným svědomím. Léta jsem byl zapřisáhlý odpůrce jakéhokoli Linuxu. Ale už jste někdy nainstalovali operační systém vč. VŠECH myslitelných doplňků za 15 minut??? A LEGÁLNĚ a ZADARMO a s takovou podporou a efekty??? S WINDOWS asi těžko, ale s UBUNTU - úplně v pohodě.. :)))

Profile picture for user Jan Polzer

Jen pro info. Linux mám na svých počítačích od roku 1997... Takže odpověď zní - ano.

Prosím, příště tu netapetujte.

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru