Proč odejít od ICQ?

Nechali jste se strhnout “módní” vlnou názorů hlásajících, že je čas vyměnit komunikační program ICQ za něco jiného? Lidem, kteří se snaží poukázat na různé problémy okolo ICQ hraje do karet i problém ICQ na Windows Vista. Následující screenshot jsem pořídil dnes ráno. Občas jsem zaznamenal vytuhnutí ICQ a nějaké ztracené zprávy, proto mě zajímalo, jaké řešení mi poradce ve Windows Vista nabídne.

Reklama

Windows Vista, ICQ Error, problém

Jak vidíte, moc mě nepotěšil. Na problém momentálně nenašel řešení. I toto je tedy jeden z důvodů, proč se zamýšlet nad případnou výměnou komunikačního programu. Jen škoda, že Windows Live Messenger používá v Česku tak málo lidí a Jabber jakbysmet.

Jaký komunikátor používáte vy? Nebo zůstáváte jenom u e-mailu? Napište.

Reklama

Komentáře

Je marné přesvědčovat lidi o tom, jaký je ICQ protokol (talk to oscar) doopravdy. Proto používám icq, ale opravdu nerad. Když s kýmkoliv mohu, tak píšu na WLM, který nemá konkurenci! A basta fidly do povidli :D

Já mám icq ale používám i Jabber, je na něm čím dál víc lidí, skoro třetina mého clistu. Ted jsem zkusil Jabbim klient a ten má našlápnuto neskutečně dobře.

Doplňuji odkaz na český web JabbIM. Mimochodem, Maxiorel se nebrání vkládání odkazů v komentářích ;-)

Jan Polzer, Maxiorel.cz, Archiv Screenshotů

 

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

OK, já se polepším :)

Vsetci kamosi maju ICQ aby som sa neodtrhol pouzivam QIP...

používám QIP 2005 sest.8040 - český, k plné spokojenosti již delší dobu a bez reklam.
Je velmi přívětivý a nenáročný

Nejsem sice odborník na IM protokoly, ale tuším že Miranda - http://www.miranda.cz/ :-) , kterou už 4 roky používám, umí protokoly ICQ, Jabber i další.

A problém vidím ve Windows Vista, né v ICQ.
Mám XPčka a jsem v pohodě celkem.

Záleží na úhlu pohledu, jestli je chyba v ICQ nebo ve Vistě ;-)

Jan Polzer, Maxiorel.cz, Archiv Screenshotů

 

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Ja jsem zacinal s ICQ, chvili na to jsem si pridal i Skype a nejakou dobu mam mail na gmailu, ale spis jsem ho nepouzival...Ted ten ucet na gmailu pouzivam pro komunikaci pres Jabber (kdyz uz jsem se dozvedel, ze muzu). Vetsinu lidi mam ale na ICQ, na druhem miste v poctu lidi je u me Skype a na Jabberu (gmailu nebo taky, jestli chcete gtalku) mam jen par lidi... Je to tezky v ceskych (a slovenskych) zemich nepouzivat ICQ, kdyz ho ma vetsina lidi... A me osobne ICQ nevadi... Ale abyste chapali muj nazor... Ja jsem spis tzv. BFU! :-D Pocitacum a vetsine veci kolem nich prilis nerozumim... :-)

ICQ ruším od Nového roku, Skype jsem už zrušil.

http://matus-kocur.blogspot.com/2007/12/skype-kriticka-chyba.html

90% lidí, se kterýma potřebuju komunikovat, Jabber/MSN má. A kvůli těm 10%, kteří ještě nechtějí pochopit evoluci, ho jednou za měsíc zapnu.

Přidat komentář