Proč nejede Gmail a jiné Google služby?

Přišli jste k počítači celí natěšení, že si otevřete svou poštu na Gmailu a ejhle. Webový přístup do pošty nefunguje. Kde je problém? Takto podobně může vypadat typický scénář pro uživatele zmateného z výpadku Gmailu nebo jiné z celé řady online služeb společnosti Google.
reklama

Informovanost uživatelů je jednou z metod, jak zabránit šíření nesmyslných zpráv a spekulací, které mohou například kvůli několikaminutovému výpadku pro servisní účely poškodit důvěru v danou službu. Google to ví a možná proto nabízí speciální webovou stránku nazvanou Apps Status Dashboard.

Najdete na ní jednoduchý kalendář pro několik dní dozadu a seznam online služeb Google. Pokud je v některý den zaznamenán výpadek, je místo zelené fajfky zobrazen výstražný symbol. Na ten můžete klepnout a přečíst si, co se právě s Gmailem nebo jinou vaší oblíbenou službou Google děje.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru