Probuďte Siri se službou GoogolPlex

Osobní asistentka Siri umí provádět celou řadu úkolů, avšak díky nové službě s názvem GoogolPlex jich zvládne mnohem více - od odemykání dveří do auta až po rozsvícení světel v domě.

Reklama

GoogolPlex umožní uživatelům iOS využít Siri naplno jednoduše tím, že změní nastavení proxy v iPhonu tak, aby všechny pokyny šly namísto serverů Apple přes jeho vlastní servery. Následně uživatelé mohou pomocí hlasových pokynů kromě výše uvedeného například ovládat Spotify nebo přizpůsobovat teplotu v domě. V čem je tedy háček? V bezpečnosti. Jelikož všechny hlasové pokyny procházejí skrze servery GoogolPlex, vystavují se uživatelé riziku narušení soukromí.

Společnost tvrdí, že pro větší zaručení soukromí uživatelů přes její servery jdou pouze hlasové pokyny, které začínají "GoogolPlex". Otázkou je, jak na novou službu bude reagovat Apple. Americká společnost podobné "vychytávky" třetích stran nemá ráda a brání se proti nim. S tím, jak již brzy bude vydáno iOS 8 lze předpokládat, že funkcí GoogolPlex si uživatelé již dlouho neužijí.

 Zdroj: Techspot

Tagy: 

Reklama

Přidat komentář