Probuďte Siri se službou GoogolPlex

Osobní asistentka Siri umí provádět celou řadu úkolů, avšak díky nové službě s názvem GoogolPlex jich zvládne mnohem více - od odemykání dveří do auta až po rozsvícení světel v domě.
reklama

GoogolPlex umožní uživatelům iOS využít Siri naplno jednoduše tím, že změní nastavení proxy v iPhonu tak, aby všechny pokyny šly namísto serverů Apple přes jeho vlastní servery. Následně uživatelé mohou pomocí hlasových pokynů kromě výše uvedeného například ovládat Spotify nebo přizpůsobovat teplotu v domě. V čem je tedy háček? V bezpečnosti. Jelikož všechny hlasové pokyny procházejí skrze servery GoogolPlex, vystavují se uživatelé riziku narušení soukromí.

Společnost tvrdí, že pro větší zaručení soukromí uživatelů přes její servery jdou pouze hlasové pokyny, které začínají "GoogolPlex". Otázkou je, jak na novou službu bude reagovat Apple. Americká společnost podobné "vychytávky" třetích stran nemá ráda a brání se proti nim. S tím, jak již brzy bude vydáno iOS 8 lze předpokládat, že funkcí GoogolPlex si uživatelé již dlouho neužijí.

 Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru