Pro O&O Software jsou zákazníci nuly

Docela úsměvná chybka se přihodila společnosti O&O Software, když mě upozorňovala na možnost výhodného upgradu programu O&O Defrag. Zřejmě kvůli chybě hromadného rozesílače zpráv, mě nazvali nulou. Na to jsem koneckonců zvyklý, akorát ne od lidí, kteří mi něco nabízejí ;-)
reklama

Samozřejmě to nebyl úmysl. Jak je vidět z následujícího obrázku, chyba vznikla asi při sestavování hromadné korespondence.

Dopis od O&O Software

Jsou zákazníci O&O Software nuly?

Na druhou stranu není to první chyba O&O Software a systému jejich správy zákazníků. Před měsícem jsem dostal jiný e-mail s touto nabídkou (pro změnu anglicky), na který jsem reagoval s tím, že O&O Defrag 10 již mám. Zřejmě jsem asi nebyl dostatečně pochopen, protože německý e-mail s "nulou", mi přišel před pár dny.

Jak se díváte na neustále zasílané nabídky s možnostmi výhodného upgradu legálně pořízeného softwaru? Typická je jimi například společnost Ashampoo, se kterou mají v tomto směru bohaté zkušenosti zejména čtenáři různých počítačových časopisů. V nich byly umístěny starší programy této společnosti v plných verzích a všem registrovaným uživatelům je vytrvale nabízena možnost upgradu.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Komentáře

návštěvník

NULL znamena nedefinovana hodnota, ktera se uziva mj. v pripade, kdy deklaruji nejakou promennou a zadnou hodnotu teto promenne nepriradim. Nula by se psala jako zero, MySQL ani zadny jiny majoritni RDBMS neni programovan v nemcine. NULL znamena na celem svete to same (v oblasti programovani).

Predstav si tedy pro jednoduchost, ze NULL znamena "undefined value" a pak uz ti to mozna konecne dojde, nazvali te jen nedefinovanou hodnotou, ne nulou !

Profile picture for user Jan Polzer

Ach jo, čekal jsem, kdy se ozve nějaký detailista... Jako programátor samozřejmě vím, co znamená NULL. Tady šlo o to, jak to vyznívá v celkovém kontextu pro běžného člověka. Když se budu na všechno dívat očima programátora, tak zakopnu o první rantl, protože ho třeba nebudu mít předem definován.

Jan Polzer, Maxiorel.cz, Screenshots Archive, Anastacia.cz

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru