Pro O&O Software jsou zákazníci nuly

Docela úsměvná chybka se přihodila společnosti O&O Software, když mě upozorňovala na možnost výhodného upgradu programu O&O Defrag. Zřejmě kvůli chybě hromadného rozesílače zpráv, mě nazvali nulou. Na to jsem koneckonců zvyklý, akorát ne od lidí, kteří mi něco nabízejí ;-)

Reklama

Samozřejmě to nebyl úmysl. Jak je vidět z následujícího obrázku, chyba vznikla asi při sestavování hromadné korespondence.

Dopis od O&O Software

Jsou zákazníci O&O Software nuly?

Na druhou stranu není to první chyba O&O Software a systému jejich správy zákazníků. Před měsícem jsem dostal jiný e-mail s touto nabídkou (pro změnu anglicky), na který jsem reagoval s tím, že O&O Defrag 10 již mám. Zřejmě jsem asi nebyl dostatečně pochopen, protože německý e-mail s "nulou", mi přišel před pár dny.

Jak se díváte na neustále zasílané nabídky s možnostmi výhodného upgradu legálně pořízeného softwaru? Typická je jimi například společnost Ashampoo, se kterou mají v tomto směru bohaté zkušenosti zejména čtenáři různých počítačových časopisů. V nich byly umístěny starší programy této společnosti v plných verzích a všem registrovaným uživatelům je vytrvale nabízena možnost upgradu.

Reklama

Komentáře

NULL znamena nedefinovana hodnota, ktera se uziva mj. v pripade, kdy deklaruji nejakou promennou a zadnou hodnotu teto promenne nepriradim. Nula by se psala jako zero, MySQL ani zadny jiny majoritni RDBMS neni programovan v nemcine. NULL znamena na celem svete to same (v oblasti programovani).

Predstav si tedy pro jednoduchost, ze NULL znamena "undefined value" a pak uz ti to mozna konecne dojde, nazvali te jen nedefinovanou hodnotou, ne nulou !

Ach jo, čekal jsem, kdy se ozve nějaký detailista... Jako programátor samozřejmě vím, co znamená NULL. Tady šlo o to, jak to vyznívá v celkovém kontextu pro běžného člověka. Když se budu na všechno dívat očima programátora, tak zakopnu o první rantl, protože ho třeba nebudu mít předem definován.

Jan Polzer, Maxiorel.cz, Screenshots Archive, Anastacia.cz

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Přidat komentář