Pro iPhony lze nově vyvíjet i na .Net a s C#

Novell začal dnešním dnem nabízet softwarový kit pro vývojáře pracující na programech pro Apple iPhony a iPody Touch. A jeho přínos? Lze díky němu využít i technologii .Net, takže není nutno se omezovat na C a Objective-C.
reklama

Novell MonoTouch 1.0 je komerční software, který umožňuje výše naznačené a především - využít při vývoji již hotových knihoven pro jazyk C#. Důvod, proč se Novell k tomuto kroku rozhodl, je dle vedoucího projektu prý velmi prostý: C# je mnohem produktivnější jazyk, nežli C / Objective-C.

Tvůrci se nechali dále slyšet, že je tento aplikačně-tvůrcovský kit schopen velmi dobře posloužit pro tvorbu naprosto libovolných typů aplikací: Od vysloveně business třídy, přes produktivní utilitky, až po hry a multimédia. Mimochodem, program se integruje do Apple iPhone SDK a obohatí je o sadu svých kompilerů a knihoven.

Zdroj: Infoworld

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru