Pro Firefox OS jsou již dostupné tisíce aplikací

Mozilla oznámila, že uživatelé jejího operačního systému Firefox OS, jenž nedávno debutoval na telefonech ZTE, Alcatelu a LG, nyní mají k dispozici tisíce aplikací.

Reklama

"Jsme nadšeni zájmem vývojářů, kteří ve velmi krátkém čase vytvořili velkou nabídku aplikací pro Firefox Marketplace. Jsme ohromeni kreativitou a kvalitou těchto aplikací," uvedl viceprezident pro Firefox Marketplace Rick Fant. Minulý měsíc se k ZTE a Alcatelu připojilo také LG, které u operátora Telefonica vydalo čtyřpalcový smartphone Fireweb s Firefox OS. Telefon je nyní dostupný v Brazílii, Peru, Uruguayi, Mexiku. Španělsku a ve Venezuele. Na vydání zařízení s Firefox OS se připravuje také norský operátor Telenor.

V Polsku, Řecku a Maďarsku se smartphony s Firefox OS objeví u operátora T-Mobile, v Polsku je pak bude distribuovat Deutsche Telekom. Firefox OS má v současné době stále velmi malou uživatelskou základnu, což chce Mozilla změnit pomocí různých projektů určených pro vývojáře. Zmínit lze třeba web Stack Overflow, na němž je k dispozici celá řada rad, jak úspěšně přenést aplikace určené pro známější platformy typu Android či Windows Phone na Firefox OS.

Zdroj: ZDNet

Reklama

Přidat komentář