Pro Firefox OS jsou již dostupné tisíce aplikací

Mozilla oznámila, že uživatelé jejího operačního systému Firefox OS, jenž nedávno debutoval na telefonech ZTE, Alcatelu a LG, nyní mají k dispozici tisíce aplikací.
reklama

"Jsme nadšeni zájmem vývojářů, kteří ve velmi krátkém čase vytvořili velkou nabídku aplikací pro Firefox Marketplace. Jsme ohromeni kreativitou a kvalitou těchto aplikací," uvedl viceprezident pro Firefox Marketplace Rick Fant. Minulý měsíc se k ZTE a Alcatelu připojilo také LG, které u operátora Telefonica vydalo čtyřpalcový smartphone Fireweb s Firefox OS. Telefon je nyní dostupný v Brazílii, Peru, Uruguayi, Mexiku. Španělsku a ve Venezuele. Na vydání zařízení s Firefox OS se připravuje také norský operátor Telenor.

V Polsku, Řecku a Maďarsku se smartphony s Firefox OS objeví u operátora T-Mobile, v Polsku je pak bude distribuovat Deutsche Telekom. Firefox OS má v současné době stále velmi malou uživatelskou základnu, což chce Mozilla změnit pomocí různých projektů určených pro vývojáře. Zmínit lze třeba web Stack Overflow, na němž je k dispozici celá řada rad, jak úspěšně přenést aplikace určené pro známější platformy typu Android či Windows Phone na Firefox OS.

Zdroj: ZDNet

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru