Případ s výběrem browseru při instalaci Windows vyřešen

Věc se však netýká pouze nových instalací – i všichni evropští uživatelé Windows 7, Vista a XP, jež mají jako defaultní browser nastavený Internet Explorer, se brzy dočkají nabídky alternativ. Do všech Windows se tato funkce má dostat prostřednictvím běžného updatu OS.
reklama

Výše zmíněné prohlášení dorazilo od Evropské Komise z Bruselu, která přijala poslední upravené návrhy Microsoftu. Výběrová obrazovka se nyní jmenuje „Choice Screen“ a více se o ní brzy máme dozvědět na adrese www.browserchoice.eu. A jak se vlastně komise poprala s celou věcí?

Obrazovka Choice Screen bude obsahovat seznam celkem 12 nejznámějších browserů: Apple Safari, Google Chrome, Microsoft Internet Explorer, Mozilla Firefox, Opera, AOL Explorer, Maxthon, K-Meleon, Flock, Avant Browser, Sleipnir a Slim Browser. Přitom bude platit, že prohlížeče stavící na enginech jiných nebudou na prominentních místech – tzn. vlastní proužek získá pouze pětice největších: IE, Chrome, Opera, Firefox a Safari.

Zdroj: BetaNews

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru