Přinese nový Firefox další dobu ledovou?

Když vedle sebe dáte loga tradičního Firefoxu a toho nacházejícího se ve verzi 3.5, nepochybně si po bližším pohledu všimnete, že jsou rozdílná hned v několika věcech.

Reklama

Ačkoliv někteří jedovatě Firefoxu 3.5 přezdívají “zátěžový tester (virtuální) paměti maskovaný za webový browser”, zastává naše redakce přísně neutrální postoj - nakonec je na každém rozhodnout si, zda mu tento nástroj bude vyhovovat či nikoliv. Nás dnes však bude zajímat především to, že logo Firefoxu a Firefoxu 3.5 vykazuje některé rozdíly:

Tím jednoznačně nejmarkantnějším je “doba ledová” kolem Severního pólu, pod jejímž příkrovem zmizel dokonce i ostrov umístěný donedávna před čumákem. Je tu však i další změna - kožich je kapku jinak texturován a zdá se být v ocasní části chundelatější.

Celá záhada tkví v novém designérovi - originální ilustrátor Jon Hicks přešel k Opeře, takže se nového renderu chopil jistý Anthony Piraino z Iconfactory. Autor sám k tomu dodává: “Myslím, že textura kožichu je důležitá věc, jelikož je to právě ona a rozměry, které mohou obrázek (beze ztráty jeho motivu) oživit.”

Zdroj: The Register

Tagy: 

Reklama

Přidat komentář