Přijďte o víkendu na In-Joy a do Microsoft Arény

V rámci několika souběžně probíhajících veletrhů na brněnském výstavišti probíhá i In-Joy, festival zábavy. Jeho součástí je také Microsoft Arena. Můžete si zde zapařit na Xboxu, podívat se na Xbox One a vyzkoušet Kinect, omrknout 3D tiskárny, osahat si řadu zařízení s Windows 8 a Windows 10, nebo si vyzkoušet, který z telefonů Windows Phone (od Nokie) by vám pasoval.
reklama

3D tiskárny MakerBot

Já se na veletrhu letos konečně v klidu a dosyta vynadíval na 3D tiskárny v praxi. Fascinují mě už dlouho, ale nikdy jsem neměl možnost je vidět zblízka bez toho, aby mi někdo funěl za krk. Součástí Microsoft Arény byla výstavka 3D tiskáren MakerBot, Tři modely odstupňované od 40 do 200 tisíc byly doplněné 3D skenerem, v jehož roli zde vystupoval Microsoft Kinect. Podle informací, jde o plnohodnotné řešení pro 3D skenování v prostoru, které za levnější peníz nabízí podle mého názoru více možností, než malý stolní 3D skener za 21 000 Kč. Ovšem Kinect zase funguje jenom s Windows.

Na výstavce si můžete vzít do ruky několik "výtisků", včetně pohyblivých výrobků, které byste ve skutečnosti bez 3D tiskárny nikdy nevyrobili.

3D tiskárny MakerBot Výrobky z 3D tiskárny MakerBot

Windows Phone, Lumia a celá řada příslušenství

Na dalším stánku ve vlastně nenápadné Microsoft Aréně mě zaujaly chytré přívěsky, které si můžete dát například do tašky. Spárujete je s telefonem a v momentě, kdy se od tašky vzdálíte, mobil vás výrazně upozorní. Dle pána na stánku je to ideální věc do hospody, pro hlídání dětí nebo jako doplněk manželčiny kabelky... Na stánku bylo samozřejmě několik telefonů Lumia a také externí nabíječky, bezdrátové nabíječky a bezdrátové reproduktory.

Několik telefomů Lumia

Trackovací auto od HERE.com

Součástí expozice je od dnešního odpoledne také speciální automobil od HERE.com zajišťující GPS tracking pro mapy používané nejenom v Lumiích. Nejde sice přesně o tento vůz, ale vnitřní výbava je podobná. Měl jsem možnost se podívat dovnitř a vidět speciální software, který zaznamenává projetou trasu pomocí sedmi kamer s nastavitelnou vzdáleností, po kterých je pořízen obrázek. Ve výsledku je pak složeno například video z fotek po dvou metrech, ke kterým spolujezdec přidává informace o značkách, bodech zájmu atd. Některé věci ale probíhají automaticky následnou analýzou záznamu.

Vepředu běžného civilního kombíku najdete tablet s klávesnicí a trackballem, k výbavě spolujezdce patří i tablet a stylus. Na střeše sleduje okolí sedm kamer a v zavazadlovém prostoru pak úložiště s disky v racku.

Trackovací vůz od HERE.com Trackovací vůz od HERE.com Trackovací vůz od HERE.com

Nemáte-li o víkendu co dělat, zkuste přijít na výstaviště. Kromě Microsoftu zde můžete kouknout i na Gaudeamus a veletrh karavanů. Více na webových stránkách In-Joy.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru