Přídavky v Chrome tajně zobrazovaly reklamu

Google odstranil ze svého Chrome Web Store dva přídavky Chrome, které porušovaly podmínky užívání jeho služby - tajně zobrazovaly reklamy.
reklama

Přídavky s názvem Add to Feedly a Tweet This Page podle listu Wall Street Journal obsahovaly kód, který bývá užíván k zobrazování reklam. Na různých fórech se o víkendu objevily zprávy řady uživatelů Chrome, kteří si na přídavky začali stěžovat. Uživatelé se shodli, že Add to Feedly je spam, který zapříčiňuje náhodné otevírání oken při surfování po internetu. Podle WSJ tvůrci přídavků jednoduše tyto přeprodali třetí straně, jež do nich následně nahrála zmíněný kód.

Google si toho nejprve nevšimnul, jelikož jeho vývojáři nekontrolují změny v kódu po jeho odsouhlasení k umístění v Chrome Web Store. A jelikož neexistují žádné change logy, zdroj nechtěných reklam samotní uživatelé jen stěží objeví. Google minulý měsíc aktualizoval podmínky užívání svého Chrome Web Store tak, aby byly srozumitelnější.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru