Přídavky pro Office 15 budou vývojáři tvořit v HTML5 a JavaScriptu

Podle nových vyjádření zaměstnanců Microsoftu to vypadá, že vývojáři budou moci tvořit add-ony pro další verzi kancelářského balíku Office prostřednictvím HTML5 a JavaScriptu.
reklama

Microsoft již dříve oznámil, že vývojáři budou pro Windows 8 psát aplikace především za použití HTML5 a JavaScriptu. A nyní to vypadá, že u Office 15 (následovník Office 14, neboli Office 2010) to bude velmi podobné. Dříve Microsoft vývojářům, kteří chtěli vytvářet přídavky pro Office, radil, aby používali Visual Basic for Applications (VBA) a Visual Studio Tools for Office (VSTO). U Office 15 to však má být podle nejmenovaných zdrojů portálu ZDNet především HTML5 a JavaScript.

Na druhou stranu není pravděpodobné, že by Microsoft v blízké době ukončil podporu VBA, VSTO nebo dalších programovacích nástrojů. Očekává se, že Microsoft oficiálně představí své krátkodobé a dlouhodobé plány, které se budou týkat programování add-onů pro Office do konce tohoto roku.

Zdroj: ZDNet

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru