Přídavek pro WordPress obsahuje nebezpečnou bezpečnostní díru

Vývojář Jason A. Donenfeld zveřejnil informace o bezpečnostní díře v populárním pluginu WordPress, kterou lze využít k odcizení citlivých dat z webových stránek.
reklama

Díra se nachází ve pluginu W3 Total Cache, jenž eviduje již více než milion stažení a využívají ji i velké stránky typu Mashable nebo LockerGnome. Plugin má sloužit k až desetinásobnému urychlení webových stránek, které využívají systém WordPress. Pokud je podle Donenfielda přídavek nainstalován v rámci defaultní instalace (uživatel jednoduše klikne na "přidat plugin"), přídavek nechá otevřenou schránku s informacemi uloženými v cache. Díky tomu si pak podle Donenfelda kdokoli může jednoduše stáhnout všechny databázové klíče použít je k rozbalení citlivých dat.

A i kdyby to nikdo neudělal, Donenfeld poukazuje na to, že data v cache jsou při defaultním nastavení veřejně přístupná, takže si útočník může zobrazovat a stahovat informace z databáze (jednoduše v Googlu zadejte "inurl:wp-content/w3tc" a ihned uvidíte, co tím je myšleno). Donenfeld zveřejnil jedoduchý skript, který umí chybu ve W3 Total Cache najít a zneužít. Vývojář dodal, že chyba je zapříčiněná nastavením softwaru, které by tak v defaultním provedení určitě nemělo vypadat.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru