Přídavek Ghostery poskytuje informace o uživatelích třetím stranám

Oblíbený přídavek pro webové prohlížeče s názvem Ghostery, který má chránit soukromí uživatelů, paradoxně poskytuje data o jejich chování na internetu zadavatelům reklamy.
reklama

Populární přídavek pro prohlížeče s názvem Ghostery blokuje kód umístěný na webových stránkách, pomocí kterého tvůrci webů sledují chování uživatelů a chrání tak soukromí. Někteří uživatelé Ghostery považují za nezbytnost. Server MIT Technology Review však nyní přišel se zjištěním, podle kterého společnost Evidon, jež za Ghostery stojí, prodává data tímto plug-inem sesbíraná zadavatelům reklam. Zde je nutné podotknout, že Ghostery uživatelům umožňuje sdílení informací zakázat a podle šéfa Evidonu Scotta Meyera neexistuje žádný konflikt mezi dvěma rolemi, které jeho firma plní: na jednu stranu pomáhá uživatelům skrýt se před zadavateli reklamy a na straně druhé informace o chování uživatelů prodává.

Evidon svým klientům prodává dvě služby. První umožňuje provozovatelům stránek sledovat, odkud přichází nejvíce trafficu a jaký vliv tento má na dobu načítání stránek. Druhá pak zadavatelům reklamy poskytuje statistiky a chování uživatelů. Evidon se brání tím, že většinu svých dat prodává firmám, které jsou součástí programu AdChoices a zavázaly se k tomu, že uživatelům vždy umožní vyhnout se sledování z jejich strany pomocí technologie Do Not Track. I tak však stojí dvojí přístup Evidonu za zamyšlení.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru